Blog

Sierpień 2021: Ważne informacje z rynku nieruchmości

500 000zł zdolności po 3 miesiącach!
Umowa o pracę na czas nieokreślony akceptowana jest przez część banków już po zaledwie 3 miesiącach od jej rozpoczęcia. Aby posiadać zdolność na 500 000 zł trzeba dochód na poziomie od 6200 zł na rękę wzwyż. Więcej na ten temat znajdziesz w najnowszym filmie na kanale YouTube Ronald Szczepankiewicz.
źródło
Zdolność kredytowa w dół!
Od 1 lipca 2021 banki liczą zdolność kredytową maksymalnie na 25 lat. Jeżeli starasz się o kredyt na 30 lat, zdolność będzie liczona na 25 lat. Jeżeli starasz się o kredyt na 20 lat, zdolność będzie liczona na 20 lat. Zatem – zdolność spadła, ale dalej jest na rekordowo wysokich poziomach!
źródło
Mieszkań wciąż jest za mało!
Najwięcej mieszkań w Europie buduje się w Polsce, ale wciąż jest ich za mało. Choć fizycznie więcej mieszkań w 2020 r. przybyło we Francji i Niemczech, to w przeliczeniu na 1000 mieszkańców najwięcej mieszkań i domów oddano do użytku w Polsce.
źródło
Padł nowy rekord cen!
Podwyżki cen mieszkań w ofertach nie odpuszczają. Kolejne granice padły! Średnio ponad 13 tys. zł/mkw. w Warszawie, 12 tys. zł/mkw. w Krakowie i niemal tyle samo w Gdańsku oczekiwali w czerwcu deweloperzy za najmniejsze kawalerki. W ofertach drożeją także większe mieszkania i lokale z drugiej ręki. I choć podwyżkę można by nazwać sezonową, to jej nasilenie odbiegało od normy obserwowanej w ostatnich latach.
źródło
Głodny więcej informacji?
Zapraszam na mój kanał YouTube Ronald Szczepankiewicz. Tam dowiesz się jak mądrze sfinansować zakup nieruchomości kredytem hipotecznym i zaoszczędzić na tym kilkadziesiąt tysięcy złotych!
Oglądaj filmy
08/2021